Since 1949

מאמר שכתב חיים אלמוג מחברת להב על אקדח הדגל של חברת של חברת Smith Wesson.

התרשמות מאקדח Smith & Wesson M&P Shield

טוב, נתחיל מהתחלה. האקדח בנוי בצורה שהיא לא פחות ממדהימה.
בנוסף לארגונומיה המצוינת של האקדח, אין חופשים מיותרים ואין רשרושים או רווחים כלל. האקדח הונדס והותאם תחת תשומת לב ובניה יציבה וקפדנית, מרגע האחיזה מורגש שהעובי של הכלי ממלא את היד באופן מושלם, ברגע שהיד אוחזת, הכלי נדבק ליד ולא מורגש חוסר ביד או תנועה בכלל גם לא תוך כדי הירי, המידות מעט שונו לטובת המחסנית החדשה אבל זה נעשה מבלי להוסיף עובי מיותר ובלי לפגוע בנוחות הנשיאה ובפרופיל הצר והמינימלי של הכלי
.

הטקסטורה שעל ידית האקדח שופרה, למרות שהיא אגרסיבית.
Smith & Wesson עידנו מעט את החספוס מה שהופך את הכלי בנשיאה ובמגע עם הגוף ללא מציק ומכאיב ומבלי לגרוע מהאחיזה עצמה
. 

תפס המחסנית ברזלי ותואם את המחסנית עצמה שגם היא מברזל מה שהופך את החיבור בין הנשק למחסנית ליציב ואמין, עצר המחלק ותפס המחסנית עצמם ממוקמים בצורה אופטימלית. ניתן לתפעל את תפס המחסנית באופן טבעי בעזרת האגודל ללא שינוי באחיזה. עצר המחלק ממוקם בצורה טבעית ומאפשר תפעול קל ואפקטיבי,
בגמר תחמושת, העצר עובד מושלם ועוצר את המחלק לאחור בגמר פעם אחר פעם
ללא קושי
. 

ההדק של האקדח שופר וקיבלנו מסמית הדק חדש, שטוח עם משבת בטיחות, הודות לשיפור בנעל ההדק כבר בלחיצה הראשונה ניתן לחוש שהשלב הראשוני של הסרק קצר מאוד ומגיעים בקלות ל״קיר״, לאחר נקירה מתקבל חידוש קשר קצר ומורגש,
קפיץ ההדק דוחף מעט קדימה ומסייע מאוד לייצר מטחים מהירים תוך כדי צמצום התנועה של היד ותזוזות מיותרות
. 

הכוונות שמקבלים מהמפעל לא פחות ממעולות, סמית שידכו לאקדח היישר מהקופסא כוונות חדשות מקוריות מברזל משולבות טריטיום זוהר בחושך.
הכוונת הקדמית מגיעה עם טבעת כתום בולט, המקל על רכישת כוונות מהירה באור יום.

פסי הדריכה כיאה לסדרה יעילים ביותר, צורת החתך לפי הפטנט של סמית נקראת ״fish scales״ והם תופסים את רוב חלקו האחורי של המחלק מה שמאפשר ליד לתפעל את המחלק בדריכה ובתפעול כללי בקלות ובטבעיות מבלי חשש לפספס אותם או להחליק. 

מנגנון הפירוק הוא סטנדרטי לסדרה, מנוף הפירוק שטוח ולא פולש ובולט החוצה,
הכלי מתפרק בקלות ללא לחיצה על ההדק
.

המחסניות של הכלי כפי שצוין בחלק הטכני עשויות מברזל ומגיעות שתיים, אחת שטוחה המכילה 10 כדורים ומאפשרת הסלקה עמוקה והחבאת האקדח על הגוף בקלות והמחסנית השניה מוארכת מכילה 13 כדורים ומסייעת גם בהארכה קלה שתורמת רבות בשיפור האחיזה ולירי נוח עם אחיזה איתנה בכלי. 

ההדק עצמו שופר פלאים, לאקדח יש נעל הדק חדשה שעוצבה מחדש והיא מאוד נעימה ומאפשרת מגע מלא ואחיד בין האצבע להדק, מדובר כאן בהדק שטוח, קל משקל ובעל משיכה קצרה וקלה וחידוש קשר מהיר הודות לקפיץ ההדק שעושה עבודה מצוינת בחזרת ההדק לנקודת חידוש הקשר. 

אחרי כל הפירוט, חשוב שגם לא נשכח את עניין הנשיאה על הגוף, נשיאת האקדח מתבצעת בקלות רבה ובנוחות חסרת פשרות. מדובר באקדח בקטגוריית מיקרו קומפקט צר וקטן מימדים המאפשר נוחות גבוהה והסלקה סופר קלה ויעילה.
שמתי אותו בנרתיק בשעה 3 וביצעתי פעילות קלה וסטנדרטית, רצתי ריצה קלה ישבתי בכסא ואפילו השקעתי והלכתי לשבת באוטו, האקדח נעלם על הגוף ולא הרגשתי אותו מציק או מפריע בשום סיטואציה. כמו כן, בגלל שהאקדח נמצא בשוק לא מעט זמן ניתן להשיג מגוון גדול ורחב של נרתיקים לכל צורך, גם פנימי מוסלק וגם חיצוני ללא שום בעיה
. 

אקדח שילד סמית אנד ווסון

נעבור לירי עצמו באקדח: 

ברגע שהדגם של אקדח Smith & Wesson M&P Shield נחת אצלנו,
לקחתי אותו למטווח ירי, יריתי באקדח לא מעט, הקפדתי להשתמש בתחמושת שונה בתפזורת כולל תחמושת הולופויינט על מנת לנסות להקשות על האקדח, יריתי בקצב משתנה מהיר ואיטי והאקדח עבד בצורה מושלמת, כל התחמושת עברה בקנה בצורה חלקה ללא מעצורים ותקלות כלל ועצר המחלק נישאר לאחור בגמר בכל פעם ללא
קשר לקצב או לכדור
.

ההדק החדש פשוט הדהים אותי, ההדק נקי מאוד ללא תחושה מיותרת של גרירה, שלב הסרק הראשוני קצר ביותר וחידוש הקשר מגיע כמעט מיד ונותן חיווי קולי חזק וברור בקליק עוצמתי שנישמע גם דרך האוזניות וגם מורגש באצבע בצורה חדה וברורה שלא משאירה מקום לבלבול או טעות. 

המשקל של האקדח האורך והזוית של של הידית מאפשרים דיוק גבוהה מאוד וכפי שניתן לראות בסרטון המצורף למרות קצב האש המהיר כל הכדורים נחתו במרכז החזה ב8 מטר ללא שום מאמץ מיוחד מצידי, כמו כן הזווית של הידית עצמה מאפשרת הצבעה מאוד טבעית ורכישת כוונת קלה ללא צורך לתקן ממפרק כף היד כדי ליישר את הקנה אל מול המטרה. 

הרתע של הכלי לא חזק ונישלט מאוד והודות לארגונומיה ולמאפייני האקדח לא קשה בכלל לחזור לתמונה ברורה של הכוונת באופן מהיר בכדור הבא בתור.

לסיכום

חיכינו לאקדח תקופה ארוכה על קוצים ואין שמח ממני לכתוב שזה לא היה לחינם, מדובר באקדח Smith & Wesson מהטובים בקטגוריה שמשאיר המון אבק למתחרים שלו ללא קושי. סמית אנד ווסון הנדסו, עיצבו ודאגו שהאקדח שלהם יתן פייט קשה מאוד למקבילות והם הצליחו לעשות זאת בענק.

נתונים טכניים של אקדח Smith & Wesson M&P Shield

קליבר – 9X19 , אורך קנה – 3.1״ , אורך כללי – 6.1״ , רוחב – 4.1״ , גובה – 4.6״ , 

משקל- 19.3oz = 547.1 g

מחסנית – שטוחה 10 כדור מוארכת 13 כדור, קטגוריה – מיקרו קומפקט, כוונת השלכה -קיים חתך מובנה להתקנת כוונת השלכה ,מנגנון – סטרייקר , ציפוי – armormite 

הדק – הדק שטוח עם משבת חדש משופר , טקסטורה על הידית – אגרסיבית מונעת החלקה, זווית הקת – 18 מעלות 

כוונות – ברזל טריטיום מקוריות זוהרות בלילה עם רינג כתום מלפנים לרכישת כוונת בקלות ביום 

פסי דריכה – פסי דריכה מחוספסים מלאים לפי הפטנט של סמית מאחור ופסי דריכה מינימליים מלפנים

גוף – פולימרי מחוזק 

צינה – stainless steel , נצרה – ללא נצרה – אחריות – לכל החיים תחת אמנת השירות של חברת סמית

עדיין לא חברים שלנו?

הצטרפו עכשיו ותהנו

5% הנחה על כל רכישה באתר!

5% צבירה לרכישה הבאה

חנות להב Online

חברי המועדון של להב נהנים יותר
מ-5% צבירה ו-5% הנחה קבועה על כל הזמנה