Since 1949

מאמר שכתב חיים אלמוג מחברת להב על אקדח ה 43X של חברת Glock.

גלוק 43X4

אקדח  הגלוק 43x נחת אצלנו לפני תקופה לא קצרה והביא איתו התרגשות גדולה, סוף סוף קיבלנו את האפשרות לשאת עלינו אקדח של גלוק קטן מימדים, צר ונוח להסלקה ולעשות זאת תוך כדי שיהיה  לנו לא פחות מ10 כדורים זמינים במחסנית ועוד אחד בבית בליעה שזה יחס מעולה של גודל מול כמות כדורים.

למרות שעבר לא מעט זמן, האקדח מככב במכירות ונישא ע״י לא מעט אנשים מהמון סיבות מוצדקות, אנסה למנות כמה מהם לפי מה שאני בדקתי והרגשתי לאורך זמן והרבה מאוד ירי באקדח.

נתחיל מאחיזה ונשיאה של האקדח – מדובר בידית שמבחינת האורך שלה היא זהה לידית של גלוק 19 סטנדרטי ומשלבת אלמנטים של דור 5 (ללא מגרעות לאצבעות, טקסטורה של הדור 5 וכו’). השוני המרכזי ביותר הוא בעובי ולא רק של הידית אלא של כל האקדח, מדובר באקדח צר מאוד שהיד עוטפת בקלות רבה ובנוחות, גם אנשים עם יד גדולה וגם אנשים עם יד קטנה יותר מניסיוני במטווח מסתדרים היטב ואוחזים את האקדח בצורה צמודה ויציבה מאוד ללא שום קושי גם אם הם משתמשים באחיזה הישראלית הקלאסית (אגודל על אגודל) וגם אם משתמשים באחיזה הספורטיבית יותר (אגודל רודפת אגודל). אני באופן אישי מאוד נהנה מהידית של האקדח. אפילו שכפות הידיים שלי לא גדולת במיוחד, הצלחתי לאחוז בו בצורה הדוקה מאוד ולייצר מגע מלא והדוק שלא אפשר לאקדח לרקוד לי בתוך הידיים.

הפרופיל של אקדח גלוק 43 כולו תואם את הגוף ושומר על צורה צרה ביותר שכידוע מאוד עוזרת בהסלקה ומאוד תורמת לנוחות הנשיאה. ברגע ששמים את האקדח על הגוף הוא נעלם ובמקביל, הוא גם לא מציק ולא מרחיב ומותח את המכנסיים וזה מאוד אידיאלי לנשיאה יומיומית גם למי שפעיל יותר ועובד פיזית וגם למי שמבלה שעות ארוכות בישיבה במשרד או ברכב. 

מבחינת כוח אש, האקדח מגיע עם לא פחות מ-3 מחסניות מקוריות בקופסא שכל אחת מהן מכילה 10 כדורים שזה כוח אש לא קטן בכלל. בנוסף, קיימת בשוק מחסנית של חברת shield arms שמאפשרת נשיאה של 15 כדור במחסנית מבלי לפגוע במימדים המקוריים של האקדח שזה פלוס גדול מאוד לאקדח הספציפי הזה.

על המחלק יש פסי דריכה סטנדרטים של גלוק גם מלפנים וגם מאחור שעושים עבודה נהדרת ומאפשרים תפעול נעים וקל של האקדח ללא פחד מפספוס או החלקה של היד, הפקדים של האקדח סטנדרטיים לחלוטין עצר המחלק קטן וסולידי ומלא פולש ומפריע בנשיאה ותפס המחסנית רחב ונוח ולא נאלצתי לשנות אחיזה על מנת ללחוץ עליו.

בישראל, האקדח מגיע במספר גירסאות: הראשונה בעלת גוף סטנדרטי ללא מסילה בדומה לגלוק 43 המקורי ובעל מחלק כסוף, הגרסה השניה מגיעה עם מסילת אביזרים שמאפשרת התקנה של פנס או ציין לייזר ומחלק שחור. יש לשים לב שהגרסה עם המסילות נכון להיום מתאימה לפחות נרתיקים וצריך לבדוק היטב התאמה לפני שבוחרים נרתיק. כמובן שניתן להזמין נרתיק לאקדח יעודי ואיכותי גם באינטרנט מהיצרנים האמריקאים או לחילופין לייצר נרתיק קאסטום יעודי אצל אחד היצרנים המוכשרים שיש לנו כאן בישראל, בנוסף ניתן להשיג את האקדח הגרסאות mos מוכן להתאמת כוונת השלכה ובגרסה שחורה ללא מסילות.

 

רישיון נשק: הוצאת רשיון לאקדח

מבחינת שדרוגים כמו שאנחנו יודעים ורגילים גלוק הוא פלטפורמה נהדרת לשדרוגים, ניתן להוסיף לו מגוון רחב מאוד של כוונות ושדרוגי הדק שונים ולא חסרים מוצרים נלווים נוספים, כמו כן ניתן להחליף צד של תפס המחסנית לטובת השמאליים שבנינו. 

נעבור לירי עצמו באקדח

נתחיל מההדק, האקדח מגיע מהקופסא עם הדק במשקל 2.4 קילו והוא מאוד דומה להדקים הסטנדרטים של Glock, לא בהכרח ההדק הטוב ביותר שיצא לי לעבוד איתו אבל שומר על כל מה שאנחנו רגילים לקבל מהדק של Glock.

ההגעה לקיר יחסית קצרה, הנקירה מתבצעת בקלות וכמובן שחידוש הקשר קצר מאוד נשמע היטב באוזן ומורגש היטב באצבע.

דבר נוסף זה שהקפיץ הדק עושה עבודה מעולה וממש דוחף את האצבע חזרה קדימה לחידוש הקשר, מה שמאפשר ירי מהיר ואפקטיבי, כמובן שעם קונקטור או הדק אפטר מרקט ניתן להגיע להדקים טובים מאוד בהשקעה לא גדולה מידי של כסף.

מבחינת תחושה ורתע חשוב להדגיש מדובר בכלי שיורה כדור 9x19 ועושה זאת עם מבנה צר וקטן בעל קנה יחסית קצר ומשקל עצמי נמוך כך שהרתע יחסית מורגש, אני לא יכול לומר שזה אקדח שקל לירות בו אבל כאשר מחזיק אותו יורה סביר פלוס שמקפיד על היסודות האקדח יורה די שטוח נישלט לגמרי ומגיע לרמת פגיעות טובה בהחלט. 

הכוונות של האקדח לצערי סטנדרטיות של גלוק באחורית יש U לבנה והקדמית ביא נקודה לבנה, הכוונת הם פולימריות ולמרות שפחות התחברתי לכוונת פלסטיק ולתמונת הכוונת שהגלוק מייצר הכוונת בהחלט עובדת טוב וניתן לעבוד איתה, למי שפחות התחבר ניתן ומומלץ לעבור לכוונת ברזל מבצעית עם טריטיום או סיב אופטי.

מבחינת אמינות אין יותר מידי מה לכתוב, מדובר באקדח גלוק שיודע לשמור על אמינות מאוד גובהה, יריתי עם הזמן בעצמו כמה אלפי כדורים באקדח והדרכתי עשרות של מתאמנים עם אקדח כזה ולא יכול לומר שניתקלתי בבעיות האקדח אמין ביותר וגם אם יריתי דרכו תחמושת ישנה או פחות איכותית האקדח ירה הכל ללא תקלות או מעצורים, כך שאני יכול לומר בבטחון שבהתאם למה שאנחנו רגילים לקבל מאקדחי גלוק מקבלים גם מה43x וניתן לסמוך עליו בעיניים עצומות שירה כל פעם שלוחצים על ההדק, התקלות היחידות שכן חוויתי איתו נבעו בעיקר מתחמושת ישנה או לא ראויה ומשימוש בחלקי אפטר מרקט כמו מחסנית או קפיץ נוקר שלא תואם את הגדרת היצרן.

נתונים טכניים של אקדח גלוק 43X4

קליבר: 19X9, קטגוריה: slim Line – טור וחצי , מחסניות: 3 בקופסא , כמות תחמושת: 10 כדורים במחסנית , משקל ללא מחסנית: 465 גרם , משקל מחסנית ריקה: 530 גרם , משקל מחסנית מלאה: 654 גרם , אורך קנה: 3.41״ , משקל הדק 24N – 2.4 קילו , מנגנון – גלוק Safe Action , פקדים – סטנדרטיים , כוונות – פולימריות ,ציפוי – dlc , פסי דריכה – מלפנים ומאחור 

עדיין לא חברים שלנו?

הצטרפו עכשיו ותהנו

5% הנחה על כל רכישה באתר!

5% צבירה לרכישה הבאה

חנות להב Online

חברי המועדון של להב נהנים יותר
מ-5% צבירה ו-5% הנחה קבועה על כל הזמנה